Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва./Files/photogallery/Рисунок5.jpgІсторія професії
У часи, коли придумали цю машину, більшість фахівців, що працювали зі складною технікою, називали машиністами. Це було нововведення і ніхто не відрізняв, яку роботу виконує машина , оскільки їх бачили не всі і дуже рідко. Трактор був винайдений у XIX столітті. Тоді ж з'явилися і перші машиністи. Винахідники, в першу чергу, думали про те, як полегшити працю селян, а, отже, і трактори придумали для роботи в сільському господарстві. Така тенденція зберігалася аж до 30-х років ХХ сторіччя. Пізніше на таку техніку почали встановлювати й інші функціональні інструменти, які почали застосовувати в гірській промисловості і будівництві.
Професія тракторист-машиніст - найпоширеніша серед сільських жителів.

/Files/images/05052012(011).jpg


Перелічити усі обов’язки тракториста не легко. Для нього протягом цілого року є робота. У тракторі втілилась споконвічна мрія хлібороба - знайти собі надійного помічника у нелегкій селянській праці.
Трактор не просто виконує якусь одну роботу. Поєднуючись з іншими сільськогосподарськими машинами і знаряддями, він щоразу перетворюється: з плугом він орач, з причепом - транспортний засіб, з комбайном - збиральна машина. Трактор сіє, вносить добрива, жне, викачує воду, прокладає траншеї, корчує дерева, обслуговує ферми... Крім цього, він бере безпосередню участь у збиранні різних сільськогосподарських культур. Усе, що вирощено у полі, повинно бути зібрано в короткий термін, і тракторист - найактивніший учасник цього процесу.
Загальна характеристика професії тракториста-машиніста:
Вміє управляти різними видами тракторів, збиральними комбайнами, вантажними машинами. Стежить за їхньою технічною справністю та здійснює нескладний ремонт техніки. Виконує оранку, посів, збирання, транспортування врожаю тощо. Під час роботи спостерігає за показаннями приладів, стежить за станом машини. У період посівної та збиральної кампаній робочий день ненормований.
Вимоги до індивідуальних особливостей фахівця:
Необхідні фізична сила та витривалість, достатня гострота слуху, достатній об'ємний окомір, точна сенсомоторна реакція, стійкий інтерес до роботи з технікою, технічна спостережливість і кмітливість.
Медичні протипоказання:
Робота не рекомендується людям із серцево-судинними захворюваннями, хворобами опорно-рухового апарата (радикуліт, артрит тощо), вираженими дефектами органів зору та слуху, нервово-психічними розладами.
/Files/images/26042012045.jpgВимоги до професійної підготовки:
Потрібні знання з фізики, біології, геометрії, теорії машин і механізмів, металознавства, агротехніки тощо. Необхідні знання з призначення та навички використання слюсарних інструментів, уміння складати та розбирати електроприлади. Повинен знати: правила експлуатації і технічного обслуговування тракторів, комбайнів, всіх типів сільгоспмашин, що агрегатуються з ними, транспортних засобів; правила техніки безпеки і дорожнього руху.
/Files/photogallery/Рисунок2.jpgСуміжні професії:

Автомеханік, водійські професії різних типів, викладач спецкурсу в профтехучилищі.
Професія висококваліфікованого тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва є гарантією працевлаштування, адже потреба в спеціалістах за цією професією незмінна, особливо у сільській місцевості.
Розмір заробітку висококваліфікованого тракториста складає від двох тисяч гривень та більше і залежить від його кваліфікації, а також визначається формою власності та спеціалізацією господарства, де він працює.
Однією з найбільш дієвих форм допомоги тим, хто втратив роботу, або вперше шукає її є професійне навчання за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Адже, здобувши професію, що потрібна на ринку праці, громадянин має змогу працевлаштуватися.

Професія «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва» – ведуча професія в сільському господарстві Полтавської області, тому вимоги до якості навчання, які ставлять перед нами майстри та викладачі – високі. Окрім освітньо-кваліфікаційних характеристик з даної професії наші наставники дають нам розширену можливість вивчити сучасну техніку, в тому числі і іноземного виробництва завдяки тісній співпраці з ТОВ Колодязнянське Дворічанського району, а отже збільшуцють наші шанси на хорошу і престижну роботу хлібороба.
Ми повинні багато знати і вміти:
- правила, способи виконання сільськогосподарських і меліоративних робіт машино-тракторними агрегатами, відповідно до вимог агротехніки та агротехнологій, екології;
- здійснювати технологічне регулювання сільськогосподарських агрегатів;
- знати правила дорожнього руху;
- володіти досконало програмовим мтеріалом із спецдисциплін с/г профілю;
- знати вимоги законодавства з охорони праці;
- і головне – вирощувати багаті врожаї на благо нашої держави.

ЗАПРОШУЄМО випускників ЗОШ – на навчання до нашого училища:
- доступно
- якісно
- комфортно
- справедливо
Кiлькiсть переглядiв: 2099

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.